Volkswagen Logosunu Değiştirdi! İşte Yeni Logo...

Alman otomotiv devi Volkswagen logo tasarımını değiştirdi.

Volkswagen'in yeni logosu "yeni medya" dönemi ile birlikte; abartılı, üç boyutlu, kaba görünen fazlalıklarından arınarak ve sade bir yapıya dönüşen tasarım trendlerine tamamen ayak uydurmuş durumda...

 

Volkswagen AG, Almanya'da, 1937 yılında tek model halk tipi otomobil üretimi için Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi tarafından Alman Otomotiv Birliği'ne kurdurulan otomobil firmasıdır. Şirketin adı, Almanca'da halkın arabası anlamına gelmektedir.
 


Bu bir reklamdır

Tüm Dünya Sadeleşiyor...
iOS ve Android platformlarında sıklıkla karşımıza çıkan düz ve sade logo tasarım eğilimi artık otomobil dünyasına da sıçramış durumda. İşte logosunu güncelleme kararı alan Volkswagen'in yeni tasarımı.

  Volkswagen Yeni Vektörel Logo 

Volkswagen klasik logosunu daha düz, oldukça sade ve şık bir logoyla değiştiriyor.
 

Dünyada tasarım trendlerinin değişmesi ve sadeliğin tüm dünyayÖzellikle Apple'ın elma simgesinde oluşan değişimlerden sonra teknoloji firmalarının logoları daha düz hale gelmeye başladı. 3 boyutlu şekiller yerine tek renk ya da 2 renk ve 2 boyutlu çizimlere geçen firmaların bir yenisine Alman otomotiv devi Volkswagen ekleniyor. Şirketin yeni logosu sadeleştirilerek yeniden düzenlendi.

  Volkswagen New Logo Vector Download 

Çizim hatlarını ve yuvarlaklığını koruyan Volkswagen logosundaki kabarcıklı mavi şekil kaybolmuş gibi gözüküyor. Dolgulu 'V' harfi yerine daha düz ve siyah-beyaz olarak hazırlanan yeni VW logosu otomotiv sektöründeki ilk değişiklik değil. Daha önceden İngiliz otomobil üretici Lotus da logosunu parlak renklerden arındırmış ve 2 boyutlu hale getirmişti.
 

Alman üretici, yeni logosunu önümüzdeki ay tanıtacak...
Dieselgate’in izlerini silmeye çalışan Alman üretici, markanın imajını “daha genç, daha dijital ve daha modern” hale getirmek istiyor. Bu imaj yenileme çerçevesinde elektrikli modellere ağırlık veren firma, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda MEB mimarisini temel alan yeni sıfır emisyonlu modeli ID 3’ü tanıtmaya hazırlanıyor.

 

Volkswagen, kısa süre önce yaptığı duyuruda, aynı etkinlikte yeni logosunu da tanıtacağını açıkladı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre yeni logo daha basit ve daha modern olacak. Düz ve iki boyutlu tasarım sahip olacak yeni logo, dijital ortamlarda daha kolay kullanılabilecek.

Şirket yeni logosunu ilk kez, Wolfsburg şehrindeki merkez binasında sergileyecek. Ardından da dünya çapında yeni logoların kullanımına başlanacak. Firma, 70 bin Volkswagen merkezinin logosunun değiştirileceğini ancak bunun biraz zaman alacağını açıkladı.
 

Logonun kullanılacağı ilk model ise 2020 yılının başlarında satışa sunulması planlanan sekizinci jenerasyon Golf olacak.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları