Twitter Pazarlamasını Geliştirmenin Yolları


Merhaba, eminim ki hepinizin bir twitter hesabı var, ama daha çok ses getirmek için nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda kafanız karışık...

Kişisel ya da kurumsal hesabınızı daha iyi pazarlamak için size birkaç ipucu vermek istiyorum.

Profilinizi kişiselleştirin! Arka planı kendinize özel olarak değiştirin. Kişisel bilgiler kısmında ayrıntılı bilgi verin, popüler kelimeler kullanın, blog yazılarınızın ve sosyal medya hesaplarınızın linkini paylaşın.

Hashtagleri takip edin! Kendi “#hashtag”lerinizi oluşturun. Popüler ürünleriniz için özel hashtagler yaratın, yarışmaları hashtagler ile duyurun. Bilgi verdiğiniz konuyu belli etmek için yine hashtag kullanın.

Attığınız tweetler bilgi içersin! İnsanların işine yarayacağını düşündüğünüz bilgileri onlarla paylaşın, bulunduğunuz çevredeki en iyi dürüm yapan yeri mesela...

Tweetleriniz çok uzun olmasın! Orjinal tweetler yazın. Retweet yapmaktan korkmayın ama bunu twitterdaki gibi yapmayın, “RT:@..” kullanın. Takipçilerinizden RT isteyin. Link içeren tweetlerin daha çok RT aldığını unutmayın. RT edenlere teşekkür edin. Retweet yarışmaları düzenleyin.

İnsanlara ulaşın! Bilgili insanları takip edin, etkileşime geçin. Trendleri takip edin, sektör ile ilgili konuşmalara dahil olun.

Bloğunuza twitter butonu ekleyin! Facebook gibi diğer sosyal ağlarda twitter hesabınızı paylaşın. Elektronik imzalarda twitter hesabınızı paylaşın. E-Mail marketing gönderilerinizde sizi takip etmelerini isteyin.

Yeni Yorum Gönder

emrah
Bunlar zaten bildigimiz seyler. Basligi okuyunca daha spesifik bilgiler bekliyordum

Köşe Yazarları