Raket Reklam Nedir, Nasıl Olmalıdır?


Merhaba, bu yazımda etkin reklam mecraalarından 'raket reklam'dan bahsetmek istiyorum.

İletişim ve reklamcılık sektörünün her geçen gün gelişim göstermesi sebebiyle reklam araçları da değişim göstermektedir.

Reklam nedir? Reklamı kısaca tanımlamak gerekirse rekabet koşulları altında işletmelerin üretip veya sattıkları ürün ya da hizmetler için piyasada kendilerinde daha fazla pazar payı oluşturmalarına, kar etmelerine, müşterilerin ilgisini çekmek için yapılan faaliyetlerin tümüne reklam denebilir.

Raket reklam nedir? Bu reklamların başında en etkileyicileri arasında ‘raket reklam’ dır. Genelde otobüs duraklarında ya da sokakta belli noktalarda kurulan panolarda yapılan açık hava reklamlarıdır. Hareketli ya da sabit olarak ayrılırlar.

Raket reklam nasıl olmalıdır? İnsanların dikkatini çekecek biçimde az ve öz ama akılda kalıcı bir slogan olmalıdır.

Slogan yok ise kullanılan görsel, fotoğraf veya illüstrasyon ürünü veya hizmeti en iyi, doğru bir biçimde anlatmalı ve alıcıyı kendine çekmelidir. Kişi veya kişiler o reklam hakkında hiçbir soru işareti kalmadan ürüne yönlendirmelidir.

Renkler dikkat çekici çarpıcı ya da tam tersi soft. Pastel tonlarla zıtlık oluşturmalıdır. Yani renk kombinasyonu doğru yapılmalıdır.

Şirketin logosuna, ürünün logosuna ters düşmemeli ve kurumsallık dışına çıkmamalıdır. O ince çizgiye dikkat edilmelidir.

Açık hava reklamcılığının etkili ürünü Son zamanlarda en sık kullanılan ve etkili açık hava reklamcılığının bir ürünüdür. Raket reklam hem müşteriye daha çabuk ulaşır hemde dikkat çekicidir.

Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları