Uşak Belediyesi Logo Yarışması Sonucu

Uşak Belediyesi, logosunu değiştirmek amacıyla başlattığı logo tasarım yarışmasını sonuçlandırdı.

Buna göre yarışmada Uğur Küçükkaya birinci gelirken, ikinci İdil Soyer, üçüncü ise Ercan Tuna ve Murat Bektaş oldu.

Yeni Logo Neyi İfade Ediyor? Yeni logo ile Uşak ilinin yöresel zenginliklerinin simgesi haline gelen yıldız motifi "U” biçiminde uyarlandı. Yeni logo ile ayrıca yıldızların iç içe oluşturduğu ahenk ise birçok medeniyetlere ev sahipliği yaptığını anlatıyor. Ayrıca logo Türk Selçuklu Devleti’ni simgeliyor. Belediyenin yeni logosu ile vitrine çıkacağını kaydeden Belediye Başkanı Ali Erdoğan, logonun modern bir çizgide yapıldığına dikkat çekti.

Ai, EPS, CDR, PNG Formatlarında Vektörel Uşak Belediyesi Yeni Logosunu İndirmek İçin Tıklayınız

154 Eserden Bunu Seçtik! Logoyu yarışma ile belirlediklerini söyleyen Başkan Erdoğan, "Yarışma projesi ile hareket ederek yeni logomuzu belirledik. Toplam 154 eser yarışmamıza müracaat etti. Uzman jüri uzun değerlendirmeler sonucunda yarışma birincilerini belirledi.

Yeni Logo 'Yakın Zamanda' Yarışmamız bizim imaj çalışmalarımızda da önemli bir noktada oldu” dedi. Yeni logonun herkes tarafından beğenileceğine inandıklarını dile getiren Erdoğan, yakın zamanda belediye ile ilgili her çalışmada yeni logonun kullanılmaya başlanacağına işaret etti.

Belediye olarak bu tür çalışmalara önem verdiklerini vurgulayan Başkan Erdoğan, " Belediyemiz kentin değiştirmekle birlikte eskiyen ve yenilenmesi gereken çalışmalarını da yenilemektedir. Daha önce belediye tarihi ile ilgili yaptığımız çalışmanın ardından, şimdi de bu çalışmayı gerçekleştirmiş olmaktan heyecan duyuyoruz” şeklinde konuştu.
usak_belediyesi_yeni_logo
Ödül Alan Diğer Eserleri Görüntülemek İçin Tıklayınız

Uşak Belediyesi’nin yeni logosunun akılda kalıcı ve kurumsal kimliğe yakışmakla birlikte kenti en iyi şekilde temsil edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Ali Erdoğan, " İlimizde son yıllarda kent tarihimiz için verdiğimiz çabaların yanında belediye tarihimiz içinde önemli bir çalışma içindeydik. Yaptığımız araştırmalar neticesinde belediyemizin kuruluş tarihine kadar ulaşmıştık.

Biz belediyemizin de her anlamı ile kurumsal ve farklı olması gayreti ile bu şekilde çaba vermekteyiz. Bu nedenle belediyemizin de logosunun da değişmesi gerektiğine inandık. Yeni logomuzun kentimizin simgelerini çağrıştırması ile birlikte akılda kalıcı özellikte olmasını istedik.

Yarışma projesi ile çıktığımız yolda 154 eser yarışma günü sona erinceye kadar mücadele etti. Konu hakkında uzman bir jüri en ince detayına kadar kriterleri inceledi. Sonuç itibariyle yeni logomuz uzman bir grubun çalışması ile ortaya çıktı. Logo ile ilgili yaptığımız çalışmanın bir diğer önemi ise yarışma ile yapılmasıdır. Bu bizim yarışmalar ile en iyiye ulaşmak istediğimizin açık bir göstergesidir. Yeni logomuzun kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

usak_belediyesi_yeni_logo_256_px_icon Uşak Belediyesi Logosunu SOKAKTA MI Buldu? Uşak Belediyesi resmi sitesinden yapılan yarışma sonucu duyurusu 'Uşak Belediyesi Logosunu Buldu' şeklinde yapılması dikkatlerden kaçmadı.

Uşak Belediyesi'nin yeni logosunu Uşak Belediye Başkanı bulmuş olacak ki Uşak Belediyesi bir tasarım yarışmasının sonucunu Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ın fotoğrafıyla duyurdu. Düzenlenen geniş katılımlı bir yarışmayla logosunu seçen ve kurumsallaşmaya çalışan bir kurum kendisini daha net ifade edebilmeli...
usak_belediyesi_yeni_logosunu_buldu
YENİ LOGO VASAT Uşak Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu logo tasarım yarışması sonucunda birincilik ödülüne layık gördüğü logonun gözü yoran boğuk görüntüsüyle geride kalan 153 esere biraz haksızlık mı yapıldı soru işaretini zihinlerde uyandırdı.

Genel hatlarıyla hoş bir görüntüye sahip olan logo renk seçiminden dolayı boğuk görünüyor.

Yeni logo da küçük orantı hatalarının bulunduğunu da belirtelim...

Ödül Alan Diğer Eserleri Görüntülemek İçin Tıklayınız

Yeni Yorum Gönder

Ümit
BENCE FONT SEÇİMİ YANLIŞ, RENKLER BİRBİRLERİYLE UYUM SAĞLAMIYOR, BENCE DAHA ESTETİK BİRŞEYLER OLABİLİRDİ.
emre
aşağı inen bi havai fişek gibi duruyor yani çok saçma =) çok gereksiz
tarık öztürk
Bence bir belediyeyi yansıtacak bir logo değil bir şenlik logosu gibi bir kompüs logosu gibi olmuş.
Zuhal Kuyumcu
Bence eski logo daha karizmatik yenisi ilaç firması logosu gibi olmuş :)
Musa Arslan
Unilever logosunu anımsatmış. Zuhal Kuyumcu'ya katılıyorum.
Cihangir Eker
sanki biraz.... şey...OLMAMIŞ
Hakan Ergür
uşakta plaj partisi verecekler sandım :)
Murat Ballıkaya
Eski logo daha iyi bence...
Semra Kayıkcı Kotan
Yeni ve logo demeye bin şahit lazım, olmamış !!!
Fikret Biner
bence çok şık olmuş sade renklenebilirdi de ama güzel
eda
bende bundan sonra rastgele yapıp yollayacağım ya nasılsa hep kötüler birinci oluyor :S
meltem
eski logo hiç değilse bakıldığında daha fazla anlam ifade ediyor, olmamış, çok kötü bence de...
Mestan
Ben bir Uşak'lı grafiker olarak bu logo yarışmasının anlamını çözemedim. Seçilen logo emanet bir Uşak Belediyesi yazısı (Arial) fontu ile yani bu kadar basit mi bu iş. Ayrıca logo yarışması düzenliyorsun şehrin hiç bi yerine afiş asmıyorsun duyuru yapmıyorsun kimsenin haberi yok.
Burak
Fazla sıradan olmuş renk secimi gayet hoş ama biraz daha estetik olabilirdi.Emek verilmiş kim yaptıysa eline sağlık
mansur
bu nasıl birşeydir sıkıntı var bu seçici kurul olaylarında inan ki karmakarışık bi logo vasat....
ali
s.x on the beach holeyyyy :) pardon uşak'ta deniz yoktu dimi ):
Volkan
HAYAL KIRIKLIĞI BU LOGONUN YERİNE ESKİ LOGO KULLANILMAYA DEVAM EDİLSE DAHA İYİ ARKADAŞ BU NE UŞAKLI OLDUGUNU KİM NERDEN BİLECEK SENİN TARİH MEDENİYET YILDIZ NASIL BULDUNDA ÇIKARDIN UŞAK'I ANLATACAK TANITACAK BAŞKA SİMGELERDE VARDIR MUTLAKA AMA BU RENKLER BU TASARIM OLMAMIŞ. SANATA VE SANATÇIYA SAYGIMIZ VAR AMA BUNU SEÇENLERİ SANATTAN ANLADIĞI FELAN YOK ARKADAŞ LOGONUN ALTINDA 1870 YILI TARİHİ ATILMIŞ AMA LOGO YU GÖREN SANACAK Kİ HELAL OLSUN ADAMLAR 143 YILDIR AYNI LOGOYU KULLANIYORLAR DİYECEKLER BU KADAR DÜZ YAZI FONTLAR NASIL DEGERLEDİRDİNİZ YARIŞMADA İSTENİLEN SONUÇLAR ELDE EDİLEMEMİŞTİR DEYİP ERTELEMEK YERİNE YAPTIK BİR YARIŞMA BU OLUVERSİN DENİLMİŞ GİBİ ANKET YAPILSIN BU LOGO'YA BAKANLAR İLK OLARAK NEYİ ANLIYORLAR BU LOGONUN ANLAMI SÖYLESİNLER NE ÇIKACAK.
kadir
Bunun adı emek hırsızlığı. Jüri üyelerinin böyle bir logoyu seçmiş olmasına inanamıyorum. Hele hele marmara gsf da hocalık yapan birinin asla! iki ihtimal var. ya hoca doğru logoyu seçti ama siyasi ve son karar verici mercii hocanın seçilen logosunu beğenmedi ve kendi beğendiği bir logoyu seçti, ya da hoca hem uşağa şöyle bir uğramış olayım hemde paramı alıp işime gücüme bakayım mantığıyla gitti, jürilik yapmak yerine seyircilik yaptı. başka açıklaması yok bu işin. Bu ve buna benzer yarışmaların emek zaiyatını önlemek ve haksızlığa uğramamak adına kesinlikle ve kesinlikle yasal düzenleme yapılarak hakların koruma altına alınması lazım.

Köşe Yazarları