Vektörel 14 Şubat Sevgililer Günü Görselleri

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan, ülkemizde ise internet ve sosyal medya kullanımının hayatın her alanına girmesiyle popülaritesi artan bir özel gündür.

 

Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda "Aziz Valentin Günü" (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

 

Günümüzde, bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır.

 

İslami toplumlarda ve ülkemizde bazı kesimlerde Katolik bir papaz adına ithaf edilen günün kutlanmasına karşı çıkılırken bazı kesimler ise konuya sadece ticari açıdan yaklaşarak ekonominin hareketlendiği bir gün olarak görmektedir.

 

Vektörel 14 Şubat Sevgililer Günü görsellerini sizin için derledik!

Tadını çıkarın...

 

 


Bu bir reklamdır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları