Gelin, Damat, Sevgili, Davetiye Vektörelleri

Davetiye Nedir?

Toplantı, konferans, seminer, gezi, nişan, düğün ve açılış gibi tören ve etkinliklere katılması istenen kişilere bu etkinliği duyurma ve davet amacıyla yazılan kısa yazılara davetiye denir.

 

Davetiyeler genellikle özel olarak hazırlanmış davetiye kağıtlarına bastırılır ve seçilen kartın davetin niteliğine uygun olmasına özen gösterilir.


Bir davetiye metninde kimin, kimi, nereye, ne zaman, niçin çağırdığı eksiksiz olarak yer almalıdır. Adresin özellikle açık yazılmasına dikkat edilmelidir. Mümkünse, telefon numarasını yazmakta yarar vardır. Davetin türüne göre özel olarak belirtilmesi gereken hususlar varsa bunlarda belirtilmelidir

 

Düğün, Sünnet Gibi Cemiyet Davetiyesi

Davetiyenin kaç kişilik olduğu, çocuk getirilip getirilmeyeceği, özel kıyafet giyilip giyilmeyeceği, yemeğin olup olmadığı, ulaşım imkânı, programın süresi gibi detaylar belirtilmelidir.

 

Özel Konuk
Davet edilen kişiye programda (açılış yapmak, nikâh şahitliği yapmak, oturum başkanlığı yapmak gibi) özel bir görev verilecekse bu durumun belirtilmesi şarttır.


Davet; toplantı veya resmî bir programla ilgiliyse davetiyeye gündem yazılabilir.

 

Düğün sezonunun hızla yaklaşmasıyla birlikte davetiye tasarımlarında işinizi kolaylaştırabilecek vektörel gelin, damat, sevgili, desenler, çerçeveler vb. davetiye görsellerini sizin için bir araya getirdik!

 

Tadını çıkarın...

 

 

 


Bu bir reklamdır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yeni Yorum Gönder

ÖZcan Şimşek
şifre www.vektorelcizim.net
Fatih
Keşke Rar Pass Verseydiniz
rar şifresi nedir

Köşe Yazarları