Vektörel 2017 Yılı Takvimi, Yılbaşı Görselleri

Vektörel 2017 Takvimi, Hoş Geldin Yeni Yıl, Yılbaşı, Mutlu Yıllar, 2017 Yılı Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık ayları takvimlerini sizin için bir araya getirdik.
 

 

Yaz Mevsimi Ayları; sıcaklığın en üst noktalara ulaştığı mevsimdir. Dünyanın güneş etrafında dönerken yarım kürelerinin güneşe en yakın olarak yaklaştığı v güneş ışınlarının o küreye dik geldiği zaman dilimidir. Kuzey yarım kürede 21 Haziran – 22 Eylül tarihleri güney yarım kürede ise 22 Aralık – 21 Mart tarihleri arasındadır.


Bu bir reklamdır

Sonbahar Mevsimi Ayları; Dünyamızın güneşin ekseninde dönerken güneşe uzaklığının yavaş yavaş arttığı yani ısının düşmeye başladığı ayları ifade eder. Kuzey yarım kürede Eylül, Ekim ve Kasım ayları, güney yarım kürede ise Mart, Nisan ve Mayıs aylarına denk gelir. Güneşin erken batması dünyanın daha az ısınmasına, soğukların ve yağmurların artmasına neden olur.

 

Kış Mevsimi Ayları; Her iki yarım kürede Aralık, ocak, Şubat aylarının tamamı güneşten en uzak noktadır. Güneş ısısı dünyamıza çok az geldiğinden havalar soğur, kar yağışları başlar.

 


İlk Bahar Mevsimi Ayları; Dünya’nın güneşe yaklaşmaya başladığı aylardır. Kuzey yarım kürede Mart haziran ayları arasında, güney yarım kürede ise eylül kasım ayları arasındadır.  Kısa, bereketli mevsimsel yağışların fazla olduğu ve su yataklarının dolmaya başladığı bir mevsimdir.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları