iSKN Slate, Kağıt Üzerindeki Çizimleri Aynı Anda Dijitalleştiriyor

Kickstarter girişimi olarak başlayan iSKN Slate, kağıda dokunarak dijital çizim yapmak isteyen sanatçılar için uygun bir alternatif sunuyor.

 

 


iSKN Slate, sanatsal çizimler yaparken kaleminize takacağınız mıknatıslı bir halka aracılığıyla kağıttaki çiziminizi dijitalleştirebiliyor. Kağıdın altındaki tablet, halkanın hareketlerini algılıyor ve mıknatısları kullanarak Imagink isimli özel uygulamasında çiziminizin dijital bir kopyasını yaratıyor. Imagink uygulaması, Mac ve Windows bilgisayarlar ve ayrıca iOS cihazlarda çalışıyor.

 


Bu bir reklamdır

 

 

 

2013’te iSketchnote adıyla Kickstarter projesi olarak doğan Fransız girişimi iSKN, 350 bin dolar fon toplamasının ardından ilk ürününü 2015 yılında piyasaya sürdü. Bu fon onların başlangıç hedefinin 10 katıydı. Fakat teorik olarak planladıkları ürün, pratikte çok parlak bir sonuç vermedi. Başka bir deyişle pek çok Kickstarter girişiminin başına gelen bir tür hayal kırıklığı yaşadılar. Kullanıcılar, projenin Kickstarter’daki sayfasında Slate’in yazılımsal sorunlarından, kör noktalarından ve kalemi algılamama sorunlarından bahseden yorumlar paylaştılar. Bu yaşananların ardından, şirket Slate 2’yi üreterek ürünü güncelledi. Slate 2’nin perakende olarak satışı, 21 kasımdan itibaren 169 dolar fiyatla başlayacak.

 

 

 


Ekran değil de kağıt üzerinde çalışma hissinden hoşlanıyorsanız ve yazılı notlardan öteye gidip sanatsal işlerinizi dijitalleştirmeyi istiyorsanız bu ürün size uygun olabilir. Ancak satın almadan önce Slate 1'deki sorunların giderildiğinden emin olmak gerekiyor. Ayrıca yazıyla ve çizgiyle alınan notları dijitalleştirebilen Wacom'un Smartpad serisi ürünleri de yaptığı işin türüne göre bazı sanatçıların işini görebilir.


iSKN Slate henüz doğrudan Photoshop veya Illustrator programlarıyla kullanılamıyor. Imagink uygulamasıyla çizimlerin JPG, PNG, SVG, PSD ve MP4 formatında çıktısını almak mümkün. MP4 formatı, çizim sürecinizi kaydetmek isterseniz geçerli.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları