Ofiste Karizmatik Görünün

Ofiste karizmatik biri olarak algılanmak için sadece bir kaç noktaya dikkat etmeniz yeterli...

Kendinizi sevin Siz kendinizi sevmedikçe kimse sizi sevmez. Olumsuz yönlerinizi değil olumlu taraflarınızı ön plana çıkarın ve kişisel başarılarınızı aşırıya kaçmadan övün.

Herkes gibi olmayın Doğaları gereği insanlar kalabalıktan sıyrılanlara karşı ilgi duyar. Giyim tarzınız, dinlediğiniz müzik ve hobilerinizle farklı olduğunuzu hissettirin.

Gülümseyin İnsanları çeken ilk özellik güzel yüzlü olmaktır. Gülümsemek, özgüven göstergesidir ve duygusal engelleri yok eder. Etrafınızdaki insanlara gülümsediğinizde sizin keyifli bir insan olduğunuzu düşünecek ve sizinle zaman geçirmek isteyecekler.

Fikrinizi söylemekten çekinmeyin Herkes yeni çıkan bir filmi bayıldığını dile getirirken siz sevmediğinizi söylemekten çekinmeyin. Unutmayın, herkesin düşüncesi aynı olacak diye bir kaide yok.

Göz teması kurun Göz teması iyi bir dinleyici olduğunuzu gösterir. Dinlediğinizi fark eden insanlar size daha fazla değer verecektir.

Mimiklerinizi kullanın İnsanların gözündeki değeriniz onlara nasıl davrandığınızla ölçülür. Onlarla konuşurken rahat davranır ve dimdik durmaktan ziyade mimiklerinizi kullanırsanız kendinize güveniniz olduğunu gösterirsiniz.

Sürekli müsait olmayın Sürekli müsait olmayın. Her çağrıldığınızda gitmediğinizde, gittiğiniz zamanların kıymeti daha çok bilinecektir.

Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları