Enflasyonla Topyekun Mücadele Logosu Hızla Yayılıyor

Türkiye’nin 2019-2021 yılları arasını kapsayan, ekonomide iş planını ortaya koyan Yeni Ekonomi Programı’nda, temel politikaların kurgulandığı alanların başında Enflasyon ile Mücadele gelmektedir...
 

Özellikle son dönemde kurda meydana gelen spekülatif artışlar sonucu fiyatlamalarda yaşanan yukarı yönlü gidiş, yüksek enflasyona neden olmuştur.
 

Gelinen durum, sadece kamu kurumları ya da bakanlıkların mücadelesinin ötesinde, Enflasyonla Topyekün Mücadele ihtiyacını doğurmuştur. Bu ihtiyaç dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan kampanyayı tanıtmak ve yaymak amacıyla Enflasyonla Topyekün Mücadele logosu tasarlanmıştır.


Bu bir reklamdır

Türkiye’nin enflasyonla mücadelesinde başarıya ulaşması için kamu öncülüğünde başlatılan bu program, özel sektörün gönüllülük esasına dayalı desteğini hedeflemektedir.
 

Bu kapsamda, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na katkı sağlamak isteyen tüm firmalardan beklenti, ürün ve hizmetlerde yıl sonuna kadar yüzde 10 asgari indirim taahhüdü vermeleridir.
 

Tüm sektörlerdeki firma ve markaların desteklerinin yanı sıra, bankalar ve kamu da iki önemli uygulama ile sürece katkı sağlayacaktır.
 

 Enflasyonla Topyekün Mücadele Vektörel Logo 

1 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bankalar, yüksek faizle kullandırılmış olan kredilerin faiz oranlarında yüzde 10 indirim uygulayacaktır.
 

Diğer bir katkı da, 2018’in son üç ayında bekleyen KDV iadelerinin ödenme sürecinin hızlandırılması olacaktır. 2019 yılı başlarından itibaren, iade başvuru tarihini takiben 10 iş günü içinde iade talebinin %50’si, incelemenin bitmesini beklemeden mükellefe ödenecek.
 

Bu mücadele programına tüm firmalar gönüllü olarak katılarak destek olabilmektedir.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları