CV Tasarım Yarışmasına Başvurular Başladı

CV Tasarım Yarışması Türkiye 2016, Ege Genç İşadamları Derneği’nde (EGİAD) yapılan tanıtım toplantısıyla başladı. Yarışmayı organize eden Solis Proje Fabrikası'ndan Ahmet Veli Olgundeniz ve jüri üyelerinin katıldığı toplantıda, yarışmanın detayları hakkında bilgi verildi.


 

Üç kategoride gerçekleştirilecek olan yarışmaya gönderilecek CV’ler arasından “En İyi Kapak Yazısı”, “En Tasarlanmış CV” seçilecek ve bir de “Yaratıcılık Özel Ödülü” verileceği açıklandı. Gençleri yaratıcı düşünceye teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya başvurular 20 Kasım’a kadar devam edecek. 22 Kasım Salı günü jüri değerlendirme toplantısı yapılacak ve 24 Kasım Perşembe günü sonuçlar ilan edilecek. 29 Kasım Salı günü de yine EGİAD'ta düzenlenecek organizasyonla yarışmacılara ödülleri verilecek. 


Bu bir reklamdır


 
Yarışma hakkında değerlendirmelerde bulunan Solis Proje Fabrikası'ndan Ahmet Veli Olgundeniz, projenin çok açık bir süreç olduğunu belirterek, “Bu İzmir’in projesi olsun istiyoruz. Biz gençlerin yaratıcılığını görünce mutlu oluyoruz. İşe alım süreçlerinde CV’lerin dikkat çekici olması gerekiyor. Bu yarışmayla hem gençler kendilerini test ediyorlar hem de iyi bir iş için kendilerine fırsat yaratıyorlar. Çünkü jürimiz içinde önemli şirketlerin sahipleri, İK müdürleri, üniversitelerden hocalarımız ve sektör temsilcileri var. Hepsi çok değerli ve önemli isimler” dedi.
 


Yarışma detayları hakkında da bilgi veren Olgundeniz, “Her aday bir CV gönderebilecek. Puanlama 5 üzerinden yapılacak. Yarışmaya öğrenci (lise, kolej, yüksekokul, üniversite, yüksek lisans veya doktora) olan veya mezuniyetin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş kişiler katılabilecek. CV’lerin mutlaka Türkçe hazırlanmış olması gerekiyor. Ayrıca CV’lerin özgün olması, daha önce bir yerde yayınlanmamış olması, sadece bu yarışma için hazırlanmış olması gerekiyor. Detaylı bilgiyi www.cvtasarimyarismasi.com adresinden edinebilirler” diye konuştu. 

 

YARIŞMA TAKVİMİ

27 Eylül Salı günü Saat 10.00 Ege Genç İşadamları Derneği EGİAD'nda düzenlenecek basın toplantısıyla yarışma sürecini resmi olarak başlıyor. 

22 Kasım Salı günü jüri değerlendirme toplantısı toplantısı.
24 Kasım Perşembe sonuçların ilanı.

29 Kasım Salı günü EGİAD ödül törenini 18.30-20.30

 

YARIŞMA KATEGORİLERİ

- En İyi Tasarlanmış CV 
- En İyi Kapak Yazısı
- Yaratıcılık Özel Ödülü

 

2016 CV Tasarım Yarışması'nın Jüri Üyeleri:

- Alper Özel / Tetra Pak

- Arzum Karanfilci / Mektepli Tasarım 

- Bengü Sinkil / Hugent Consultancy  

- Dr. Zeki Hozer / MedicalPark   

- Ferhan Ziya Gür / Dr Oetker    

- Kemal Çolakoğlu / İZKA Kalkınma Kurulu

- Mehmet İşler / TÜROFED-ETİK  

- Meral İnci Zaim / İnci Holding     

- Mine Uygur / Uygur Danışmanlık

- Muzaffer Tağıl / Kaya Hotels

- Necip Nasır / MÜFED

- Okşan Pınar / Oxygen Cosultancy 

- Pelin İspir / EMA Enerji                  

- Prof. Dr. Semih Güneş / Ege Üniversitesi

- Seda Akman / Nemport          

- Selim Gökdemir / Megapol Group YKB   

- Serhat Sinkil / Arkas Holding      

- Süleyman Zemin / Destek Paten

- Temel Aycan Şen / EGİFED       

- Ümit Ülkü / Müsiad

 

YARIŞMA ŞARTNAMESİ VE KAPSAMI

1. Bu yarışma Solis Proje Fabrikası / Ahmet Veli Olgundeniz tarafından organize edilmektedir.
2. Yarışmaya gönderilecek CV’ler arasından “En İyi Kapak Yazısı”, “En Tasarlanmış CV” seçilecek ve bir de “Yaratıcılık Özel Ödülü” verilecektir.
3. Yarışmanın dili Türkçedir. Yarışmaya gönderilecek eserler Türkçe olmalıdır.
4. Bütün CV’lerde kapak yazısı olmak zorundadır.
5. Yarışmaya yalnızca lise, yüksekokul, ünversite, yüksek lisans, doktora öğrencileri veya mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş kişiler katılabilecektir. 
6. Kapak yazıları tek sayfa, Microsoft word dökümanı üzerine Times New Roman karakteri kullanılarak 12 punto ve 1 satır aralığı ölçülerinde olmalıdır. Jüri üyeleri kapak yazılarını; ikna edicilik, Türkçeyi kullanma, dil bilgisi ve içerik üzerinden değerlendirecektir.
7. CV’lerin hazırlanmasında herhangi bir kural olmamakla birlikte dijital ortamda hazırlanacak CV’lerin transfer kolaylığı açısından  5 mb’yi geçmemesi gerekmektedir. Dijital ortamda gönderilecek eserlerin ortalama bir ofis ortamında kolaylıkla görüntülenebilecek bir formatta olmasını bekliyoruz. CV’nizi görebilmek için ekstra programlar yüklemek durumunda kalmamalıyız.
8. Aday istediği gibi bir tasarım yapmakta serbesttir ancak tasarımda vereceği bilgiler doğru olmalıdır.
9. Değerlendirme jüri kurulu tarafından bir günlük bir çalışmayla yapılacak ve kurul kararları hakkında herhangi bir itiraz kabul edilmeyecektir. 
10. Başvuruların istenilen kalitede olmaması halinde organizasyon komitesi herhangi bir ödüllendirme yapmama hakkını saklı tutmaktadır. 
11. Adaylar bizzat kendilerinin yaptığı özgün çalışmalarla yarışmaya katılabilirler. Eserler sadece bu yarışma için hazırlanmış olmalıdır. Başka yerlerde paylaşılmış çalışmalar kabul edilmez.  Bunun aksi durumların ortaya çıkması halinde başvuru geçersiz sayılır. Aday ödül almışsa bile ödül iptal edilir. İptal edilen ödül bir sonraki adaya tevdi edilir. 
12. Yarışmaya katılacak herkesin www.cvtasarimyarismasi.com adresine mutlaka üye olması ve haklarının kaybolmaması için geçerli iletişim bilgilerini sağlaması gerekmektedir.
13. Yarışmanın sonuçları bir basın toplantısı ile ilan edilecektir. İlk üçe giren CV'ler basın, sosyal medya ve www.cvtasarimyarismasi.com internet sitesinde yayınlanacaktır. 
14. Solis Proje Fabrikası yarışmaya gönderilecek tüm çalışmaları istediği şekilde ve kanallarda, ticari ve ticari olmayan amaçlarla sergileme, basma, yayınlama ve eğitim amaçlı kullanma gibi haklara sahip olacaktır. 
15. Eserler dijital ortamda: basvuru2016@cvtasarimyarismasi.com mail adresine gönderilecek. Elden veya posta ile göndermek isteyenler ise: Solis/Ahmet Veli Olgundeniz 5329 Sk. No 16 Kat2 Daire 6 Bornova İzmir adresini kullanabilir.
Yarışmanın başlangıç tarihi 27 Eylül 2016'dır. Son başvuru tarihi 20 Kasım gece yarısıdır. 24 Kasım'da sonuçlar ilan edilecek ve 29 Kasım'da da ödül töreni gerçekleştirilecektir.

 

CV Tasarım Yarışması /  CV Design Awards, 
Solis Proje Fabrikası tarafından organize edilmektedir.
 

Yarışma Ofisi:
5329 Sk. No 16 Kat 1 D. 4 Bornova İzmir
İrtibat Tel:
0232 467 44 67
0555 226 61 55

İlgili Kişi:
Solis Proje Fabrikası
Ahmet Veli Olgundeni

 

 

 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları