Yumurtam Kapıda

Dosya Kategorisi :
Logo , PNG ,
İndirilme :
632
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

ARTIK YUMURTA KAPIYA DAYANDI…

Hadi siz de aboneliğinizi hemen başlatın, Organik Yumurtalarınız dilediğiniz günlerde ÜCRETSİZ KARGO ile kapınıza kadar gelsin…

 

YumurtamKapida.com NEDİR?
YumurtamKapıda.com, Çam ormanları içinde tertemiz Doğal bir Çevrede bulunan Çiftliklerde, serbestçe gezinen ve 0 Organik yemlerle beslenen mutlu tavuklardan elde edilen sağlıklı yumurtaları her ay kargo ücreti olmadan kapınıza kadar getiren bir abonelik hizmetidir. 

 

AVANTAJLAR
Güvenli
Uluslararası sertifika kuruluşları tarafından belgelendirilmiş ve tarım bakanlığı onaylı güvenilir organik yumurta
Uygun Fiyat
Kapınıza kadar ücretsiz kargo ile gelir, üstelik Süpermarketlere göre fiyat avantajıyla
Sağlık ve lezzet
Besleyici Sağlıklı ve Lezzetli
Dilediğinde iptal
İstediğiniz zaman aboneliği kolayca sonlandırma imkânı
Güvenli Ödeme    
SSL Sertifikası ve BDDK denetimiyle güvenli ödeme

 

NASIL ÇALIŞIR 
1: Abone ol – Aylık tüketimine göre abonelik seçeneklerinden dilediğini seç.
2: Kapına Gelsin – 30’lu kutularımız belirlediğiniz günlerde ücretsiz kapınıza gelsin.
3: Sağlıklı Kal -  0 Organik, GDO içermeyen yemlerle beslenen mutlu tavukların yumurtaları ile sağlıklı kal.

 

Nasıl abone olabilirim?
“Abone ol” butonuna tıklayıp, açılan sayfalarda abone olmak istediğiniz paketi seçip, adresinizi ve ödeme bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Siz aboneliğinizi iptal edene kadar aboneliğiniz her ay yenilenir.

 

Aboneliğimi istediğim zaman nasıl iptal ederim?
Aboneliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Aboneliğinizi iptal etmek için hesabınızda “aboneliklerim” bölümüne gidip, “aboneliği iptal et” butonuna tıklamanız yeterlidir.

 

Kredi kartı bilgilerim güvende mi?
Kredi kartı bilgileriniz BDDK lisanslı veri merkezlerinde saklanır. YumurtamKapıda.com ve hiçbir servis sağlayıcısı tarafından erişilemez.

 

Tek seferlik yumurta alabilir miyim?

“Aylık” abone olup, kutuyu bir seferlik deneyip, memnun kalmazsanız, kutunuz size geldikten hemen sonra aboneliğinizi kolayca iptal edebilirsiniz. Böylece sonraki aylarda kartınızdan ödeme alınmaz.

 

Tüm Türkiye’ye gönderim yapıyor musunuz?

Evet. Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm adreslere gönderim yapıyoruz.

 

Aldığım yumurtanın organik yumurta olduğunu nerden bileceğim?
Çok basit, ambalajımız üzerindeki Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ve uluslararası sertifikasyon kuruluşu olan Ecocert’in logoları, üretimin tüm aşamalarının organik tarım yönergelerine uygun yapıldığını gösteriyor.


Bir yumurtayı organik yapan nedir?

Dış görünüşleri aynı olmasına rağmen Sanayi tipi yumurta ile organik yumurta arasında birçok önemli farklar vardır

Sanayi tipi üretim yapan yumurta fabrikalarında, tavuklar hasta olmasa bile hastalık önleme amaı ile antibiyotik verilir. Antibiyotikler, tavuktan yumurtaya yumurtadan insana geçer ve evrensel bir sağlık probemi olan Antibiyotik direncine yol açar. Dünya Sağlık Örgütü bu tehdidin önüne geçmek için tüm dünyayı konuyla ilgili harekete geçmeye ve sorumluluk almaya çağırmıştır.

Sanayi tipi yumurta fabrikalarında tavuklar kimyasal tarım ilaçları, böcek ilaçları kullanılarak üretilmiştir. Yine bu tavuklar GDO’lu yemlerle beslenerek yumurta üretimi yapılır. Tavuklar genelde soya ve mısır yemeyi severler ve ülkemizde soya ve mısır genelde GDO’ludur.

 

Yumurtanın besleyici gücü nedir?

Yumurta tüm besinlerin içerisindeki en kaliteli proteini içerir. 

Çünkü yuurta proteininde insan vüzudunda sentezlemeyen ve kesinlikle dışarıdan alınması gerekli olan “elzem amino asitleri” bulunmaktadır. 

Sindirilebilirliği yüksektir, tamamına yakını vücut tarafından kullanılmakta ve vücut proteinlerine dönüşebilmektedir.

 

Yumurta çocuk beslenmesinde neden önemlidir?

Uzmanlar yeterli ve dengeli beslenmede, hızlı bir büyüme ve gelişme döneminde olan çocukların protein ihtiyaçlarının en az yarısının hayvansal kaynaklı olmasını önermektedir. Bu nedenle çocuk beslenmesinde protein kaynağı olan yumurta önemli bir yere sahip.

 

Kaç çeşit yumurta üretim şekli vardır?

1-    Sanayi tipi yumurta fabrikaları:  Tavuk kafeslerde 1 adet A4 kağıt ebadında hayatını geçirir. Güneş, toprak ot görmeden hayatı sonlanır. GDO’lu ve ilaçlı yemlerle beslenir. 

 

2-    Gezen Tavuk Çiftliği: Sanayi tipi yumurta fabrikasından ek farkı hayvan refahıdır. Tavuk toprak ve güneş görür. Fakat kullanılan yem ve tavuk üretim şekli Sanayi tipi fabrika ile aynıdır. Herhangi bir sertifika ve analiz zorunluluğu yoktur.

 

3-    Köy Yumurtası: Geleneksel üretim şeklidir. Köylü kendi ihtiyacının fazlasını pazarda satar. Yem kullanmaz. İhtiyaç duyarsa evindeki artıklardan ve buğdaydan tavuğa serper. Evdeki buğdayı GDO’lu ve Pestisitli olabilir. Köyde kanalizasyon olmadığı için evsel atıklar bahçeye gider ve tavuk buradan su içer. Yumurtanın üretim tarihi belli değildir. Tavuk ahır önündeki inek gübresinden beslenir. Genelde köylerde ineklere süt verimini arttırıcı konvansiyonel süt yemi verilir. Tavuk ne yerse yumurtaya, yumurtadan da insana geçer. 

 

4-    Organik Yumurta üretimi: Hayvan refahı en üst seviyededir. Tavuk; tüneme, eşelenme, güneşlenme, gezme, uçma imkânına sahiptir. Hazır konvansiyonel GDO’lu yemler kullanılmaz. GDO ve Pestisit olmaz. Öncelikle izole bir doğada (Sanayi kuruluşları, karayolları, vb) yaşayarak gezerek beslenmesi esas alınır. Buna takviye olarak da sadece Organik sertifikalı GDO’suz yemlerle beslenirler. Tavukların gezinti alanlarında ve komşu tarlalarda da toprak işlenirken zirai ilaç kullanılması yasaktır. Üretimin her aşaması kontrol edilir. Analiz esastır.


ÜCRETSİZ MÜŞTERİ HATTI

0850 346 96 78

bilgi@yumurtamkapida.com

www.yumurtamkapida.com

 

yumurtamkapida.com vektörel logosunu ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.

 

 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları