Vektörel Türk Bayrağı Görselleri

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ulusal ve resmî bayrağı ay ve yıldızdır.

 

Kırmızı zemin üzerine beyaz hilal ve yıldız konarak oluşan bayrak ilk kez Osmanlı Devleti tarafından 1844 yılında kabul edilmiştir. Bayrak, 29 Mayıs 1936'da 2994 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu ile şekillendirilmiş ve Türkiye'nin ulusal bayrağı olarak kabul edilmiştir. 22 Eylül 1983'te 2893 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu ile bayrak ölçütleri belirlenmiş ve bayrak son halini almıştır.

 

Efsaneye göre bayraktaki kırmızı kan kırmızısıdır ve şehitlerin dökülen kanlarını temsil eder. Geceyarısı bu kanların üzerine yansıyan hilal biçimindeki ay ve bir yıldızla beraber Türk Bayrağı'nın görüntüsü oluşmuştur.

 


Bu bir reklamdır

 

Diğer bir inanışa göre Türk Bayrağı'nda yer alan hilal Allah'ı (c.c) yıldız ise O'nun son peygamberi Hz. Muhammed'i (S.A.V) temsil etmekte olup bayrak zemin renginin kırmızı olmasının sebebi ise İslam uğruna cihad ederken şehit düşenlerin kanlarını temsil etmesi...

 

Bir diğer inanışa göre ise Türk Bayrağı'ndaki hilal İslamiyeti yıldız ise Türklüğü temsil eder. Kırmızı renk ise toprağa karışan kanı temsil etmektedir.

 

Dalgalanan, göndere çekilmiş ve birçok farklı şekilde vektörel Türk Bayrağı görsellerini sizin için derledik!

 

Tadını çıkarın...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yeni Yorum Gönder

Hakan KÖSE
Teşekkürler
indirme
indirme linki nerde ?

Köşe Yazarları