Van Büyükşehir Belediyesi

Dosya Kategorisi :
Logo , PNG ,
İndirilme :
1046
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

Van Büyükşehir Belediyesi yeni logosunu vektörel olarak sadece VektorelCizim.net adresinden ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.

 

Van Büyükşehir Belediyesi Yeni Logosunun Anlamı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin amblem ve logosunda kentin en önemli üç öğesi olan; Van, Göl ve Güneştemel öğeler olarak kullanılmıştır. Van Büyükşehir logosu,en sade ve anlaşılabilinir şekilde tasarlanmasına özen gösterilmiş ve bir
marka değeri yaratılmaya çalışılmıştır. Van Gölü ve Güneş ile kentimizin turizmine de önemli bir atıf yapılmıştır. Ayrıca göl ve güneş renkleri Van Kedisi'nin göz renklerine uygun kodlarla düşünülmüştür.
Logoda işlenen tüm imgeler kolay ve anlaşılır çizilerek, özgün bir tasarım yaratılmaya çalışılmıştır.

 

VAN: Hat sanatıyla Van ismi logonun etrafını çeviren bir imza olarak ve sembol olarak kullanılmıştır. Yazı aynı zamanda Van’ın çok dilli yapısını da içerisinde barındırmaktadır.


GÜNEŞ: Mezopotamya halkları için çok kadim bir semboldür. Derler ki, ‘En güzel güneş Van’dan doğar ve VanGölü’nden batar’ tasvirinden yola çıkılarak, güneş; Büyükşehir Logosu’nun parçalarından biri olarak işlenmiştir. Güneş’in 13 ışını ,Van’daki 13 belediyeyi andırırken, Büyükşehir bu belediyelerin çatısı olarak düşünülmüştür.
 

GÖL: Kuşkusuz kentimizin dünyada tanınmasına en büyük örnek Van Gölü’dür. Van’ın en temel sembolü olan Van Gölü dalgalı bir motifle logoya işlenerek bir bütünlük sağlanmıştır.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları