Söğütlü'den Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Sakarya Söğütlü Belediyesi "Söğütlü'de Kış" temasıyla fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışmaya 17 Mart tarihine kadar başvurulabilecek.

 

 

 


Bu bir reklamdır

 

 

 

Söğütlü Belediyesi "Söğütlü de Kış" temasıyla ilçe sınırlarında çekilme şartı ile fotoğraf yarışması düzenledi. 17 Mart tarihine kadar başvuru yapılacak yarışmada birinciye bin 500 TL, ikinciye bin 250 TL, üçüncüye bin TL, 3 kişiye ise 500'er TL mansiyon ödülü, sergide kullanılacak 30 fotoğraf için ise 100 TL sergileme ücreti verilecek.

 

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç yarışma ile ilgili olarak, "Söğütlü İlçesi her mevsimi farklı yaşayan ve bu farklılığı gerek doğasıyla, gerek kültürel, tarihi, sosyal farklılıklarıyla insanlara yaşatan bir mekandır.

Gönlümüz, bu dört mevsimin bu kadar kusursuz yaşandığı bu yeri biraz daha ön plana çıkarmak ve insanların bu eşsiz güzelliği fark etmelerini sağlamak. Bu yıl ki fotoğraf yarışmamızın temasını belirlerken Söğütlü'de kış fikri bizi, başka bir duygu ile heyecanlandırdı. Çünkü; kış mevsimi zorluklarla doludur. Kar, yağmur, soğuk, fırtına.

Bu kelimeler insana çok uzak ve sevimsiz gelse de kış mevsiminin zorlukları ile birlikte güzeldir. Hele Söğütlü'nün doğal yaşantısı üzerine değmiş kar taneleri ile bütünleştirmiş görüntüsü hepimizin yüreğini kımıldatır. Amacımız Söğütlü'nün özelliklerini daha da ortaya çıkararak tanıtımını yapmanın yanı sıra, fotoğraf sanatı ile ilçemizi tanıştırmak, ilçemize ait görsel hafıza oluşturmak ve bunu sergilemektir " dedi. 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları