Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Vatan Savunması

Dosya Kategorisi :
EPS , Ai , SVG , CDR , PNG ,
İndirilme :
1550
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın 15 Temmuz gecesi CNN Türk ekranlarına bağlanarak yapmış olduğu FaceTime görüşmesi darbe girişiminin başarısızlığa uğramatılmasında önemli bir dönüm noktası olarak değerlendirilmektedir.

 

Erdoğan'ın televizyona bağlanıp konuşma yapma kararının nasıl verildiğini Serkan Yazıcı şöyle aktardı: Muğla Valisi Amir Çiçek de gelmişti. Vali, “Civar illerden polis desteği istedik. Yolların güvenliğini sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanımız yanındakilere “Basın açıklamam halka ulaşabilecek mi?” diye sordu. Hasan Doğan, “Şu an TRT’yi ele geçirmişler. Darbe bildirisini zorla okutmuşlar” dedi. Erdoğan, “Ne, TRT’yi mi ele geçirmişler?” diye sordu. Zaten o sırada alt katta açık olan televizyondan TRT’de okunan sıkıyönetim açıklaması duyuluyordu. Kısa süre sonra “TÜRKSAT merkezi bombalanmış” haberi geldi. Hasan Doğan ve Berat Albayrak yapılan basın açıklamasının halka ulaşmayacağına kanaat getirdiler.O sırada canlı yayında olan CNN Türk’e facetime ile bağlanıp konuşma fikri ortaya atıldı. Cumhurbaşkanı bu fikre çok sıcak baktı.Hasan Doğan’ın telefonundan CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat’a ulaşıldı. Nerede bulunduğu belli olmasın diye Cumhurbaşkanı evde perdenin önünde konuştu ve halkı demokrasiyi korumak için sokağa çağırdı.

 

FACETIME NEDİR

FaceTime, ilk olarak 2010 yılında iPhone 4 ile birlikte duyurulan ve kullanıcıların hizmetine açılan bir görüntülü görüşme servisidir. FaceTime görüşmeleri sadece Apple markalı cihazlar arasında gerçekleşebiliyor ve Apple ID'nizin tanımlandığı FaceTime destekli cihazlarda kullanılabiliyor.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları