Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Logosunu Değiştirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin logosu yaklaşık 14 yıllık logosu değiştirdi...

İzmit Büyükşehir Belediyesi’nden kalan logosunu Kocaeli Büyükşehir statüsü kazanınca kısmi bir düzenleme ile kullanmaya başlayan İbrahim Karaosmanoğlu yönetimindeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, logosunu yeniledi.


Büyükşehir Belediyesinin yeni kurumsal kimlik çalışmaları ile ilgili ilk ipucunu, Başkan Karaosmanoğlu düzenlediği Yatırım Gündemi Toplantısında vermişti. Büyükşehir yatırımlarının yansıtıldığı ekranda yeni çalışmaların en önemli unsuru olan yeni logo da ilk defa kamuoyu ile paylaşılmış oldu.


Bu bir reklamdır

Slogan artık logonun bir parçası...
Yeni logoda hatlar daha oval bir şekil verilerek yumuşatılmış, yazı karakteri değişmiş. Büyükşehir’in tescilli Çalışınca oluyor sloganı, kurumsal logonun bir parçası haline gelmiş. Logonun ana unsurunu teşkil eden, üstünde tarihi Atatürk Heykeli, içinde İzmit Körfezi, dışında sanayi çarkını ifade eden görsel ise yerini ve genel formunu koruyor ancak yumuşamadan o da nasibini alarak daha estetik bir görünüme kavuşmuş.


 

Yeni kurumsal renk...
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni logosunun lacivert versiyonunun yanı sıra turkuaz renginin de bulunduğu ifade edilirken bu durum Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni logo ile birlikte kurumsal kimliğe turkuaz rengin de girdiğinin ilanı olmuş oluyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yeni Logo

 

Kocaeli Şehir Silüeti

 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları