Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ)

Dosya Kategorisi :
Logo , PNG ,
İndirilme :
174
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

Kıbrıs’ın en genç üniversitesi olan Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi 2014 yılında kuruldu. Üç fakülte dört bölümle kurulan Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) 2015 yılında Dini İlimler Fakültesi İlahiyat Bölümüne öğrenci kabul etti. 2016 yılı itibariyle ise İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bünyesinde Psikoloji Bölümüne, Hukuk Fakültesi’ne ve Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümüne öğrenci alımına başlayacaktır. Ayrıca yeni kurulan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü altında iki program daha açılması planlanmaktadır. 

 

KISBÜ kendisini şu şekilde tanımlıyor: "Üniversitemizde, öğrencilerimize temel ve mesleki bilgi sahibi olmak için gereken bilgi, beceri ve yetkinliklerin yanı sıra hayatları boyunca şahsiyetlerini oluşturacak entelektüel birikimi ve dünyaya bakış açısını da kazanacakları bir eğitim-öğretim verilecektir."

 

Amacımız dünyadaki her türlü gelişmeye açık, olayları derinlemesine sorgulayan, eleştiren ve tahlil edebilen, sözlü ve yazılı olarak kendini rahatça ifade edebilen, sosyal iletişim becerileri yüksek, liderlik kabiliyetleri güçlü, bireysel ve takım içinde uyumlu çalışabilecek mezunlar yetiştirmek.

 

Kıbrıs’tayız, Kıbrıs’a güveniyoruz. Kıbrıs’ın yakın bir gelecekte bölgenin yükseköğretim üssü olacağına inanıyoruz ve vakıf mantığı içinde buna katkı sağlamak istiyoruz.

 

Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi (KISBÜ) vektörel logosunu ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.

 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları