Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2012

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından düzenlenen ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın altıncısı için başvurular alınmaya başlandı.

YENİ FOTOĞRAF YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI Anadolu Hayat Emeklilik’in amatör ve profesyonel, fotoğrafa meraklı tüm kadınların katılımına açık olarak 6 yıldır düzenlediği yarışmanın teması ‘Hayata Dair’ olarak belirlendi. Kadınların kendi objektiflerinden hayatın farklı renklerini, farklı yönlerini fotoğraf kareleriyle yansıtmalarına fırsat tanımayı hedefleyen yarışmaya başvuru süresi 12 Mart’a kadar devam edecek. ‘Hayata Dair’ teması ile düzenlenen yarışma, kadınların kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebildikleri bir platform olarak, her geçen yıl etki alanını genişletiyor.

Anadolu Hayat Emeklilik’in Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında yürüttüğü yarışmaya, fotoğraf sanatına ilgi duyan 18 yaş üzeri tüm amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçılar ‘Hayata Dair’ en fazla 5 adet fotoğrafla katılabiliyor.

‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması’nın bu yılki jüri üyeleri arasında; Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı, fotoğraf sanatçısı Çerkes Karadağ, fotoğraf sanatçısı Ali Balkı ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer alıyor.

Sonuçları 26 Mart tarihinde Anadolu Hayat Emeklilik’in web sayfasında yayınlanacak olan yarışmanın birincisi 5.000 TL, ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 1.000 TL ile ödüllendirilecek. Ayrıca sergilenmeye değer bulunan her esere de 200 TL telif ödenecek. Yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler İstanbul’daki değişik mekanlarda sanatseverlerle buluşacak.

Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları