İçişleri Bakanlığı Yeni Logo

Dosya Kategorisi :
Logo , PNG ,
İndirilme :
15451
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'na bağlı olarak çalışan İçişleri Bakanlığı yeni logosunu vektörel formatta Türkçe ve İngilizce olarak ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında, İçişleri Bakanlığı logosu Cumhurbaşkanlığı ve diğer Bakanlıklarla bütünlük arz etmesi amacıyla yeniden tasarlanmıştır.
 

İçisleri Bakanlığı logosu 16 yıldız tarafından çevrelenmis Türkiye haritası ve içerisinde yerleştirilmiş Türk Bayrağı, haritanın hemen üzerinde yer alan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün silüetinden oluşmaktadır. Türkiye Cumhuriyetini ve Atatürk silüetini dairesel olarak çevreleyen 16 yıldız ise tarihteki 16 büyük Türk İmparatorluğunu temsil etmektedir. Logoda tek renk, bayrak kırmızı uygulanmıştır.

 

İçişleri Bakanlığı; temel hak ve hürriyetleri esas alarak iç güvenlik, sınır, kıyı ve karasularımızın muhafaza ve emniyetini sağlama, etkili sınır yönetimi ve göç politikalarını oluşturma, kamu hizmetlerinin koordinasyonu ile etkin il ve ilçe yönetimini tesis etme, mahalli idarelerin hizmet standartlarını yükseltme, nüfus ve vatandaşlık hizmetlerini sunma ve sivil toplumu destekleme görevlerini insan odaklı olarak ifa eder.

 

İçişleri Bakanlığı resmi web sitesi: www.icisleri.gov.tr


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları