Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok

Dosya Kategorisi :
EPS , Ai , SVG , CDR , PNG ,
İndirilme :
2778
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok, 3 Aralık Dünya (Uluslararası) Engelliler Günü, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası, Tekerlekli Sandalye vektörel görsellerini ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.

 

Dünya (Uluslararası) Engelliler Günü (İngilizce:International Day of Disabled Persons) 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edilmiştir. Bu günde dünya çapında organizasyonlar düzenlenmektedir. Bu aktiviteler genellikle ücretsiz olup, gönüllülüğe dayanmaktadır. Hükümet desteği ve sivil toplum organizasyonlarıyla birlikte bu günün kutlanması çeşitlilik göstermektedir. Her yıl bu gün için değişik bir tema edinilmektedir.

 

Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler'e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır.

Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır. Okullarda her gün ayrı bir engellilik konusu işle­nir. Engellileri Koruma Millî Koordinasyonu Kurulu haftanın değerlendirilmesi için aşağıdaki programın uygulanmasını kararlaştırmıştır.

 

10 Mayıs Engelliler Haftasının Açılışı
11 Mayıs Görmeyenler Günü
12 Mayıs İşitme ve Konuşma Kusurluları Günü
13 Mayıs Ortopedik Engelliler Günü
14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Engelliler Günü
15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Günü
16 Mayıs Engelliler Haftasına Genel Bakış.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları