CHP 90 Yıllık Logosunu Değiştirdi!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 90 yıldır kullandığı logosunun tasarımı değiştirildi.

 

Partisinin yerel seçimler ve yerel yönetimlerle ilgili seçim stratejisinin açıklanacağı toplantıda konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin yeni logosunu açıkladı.

 

CHP, aynı zamanda yerel seçimler öncesi seçimde kullanacağı şarkı, slogan ve hazırlıklarını  da kamuoyuna açıkladı.


Bu bir reklamdır

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yeni vektörel logosunu indirmek için tıklayınız.

 

Kılıçdaroğlu bu düzenlemeye ilişkin, "CHP logosunda bundan sonra hep bu ifade görülecek. Parti amblemimizin altında bundan sonra 'CHP Türkiye'nin birleştirici gücü' yazacak. CHP, Türkiye'nin birleştirici gücüdür ve bu güç önümüzdeki döneme damgasını vuracak güçtür" dedi.

 

 

CHP yerel seçimlerde adayların dağıtacağı promosyonları da belirledi. Tişört, bere, şemsiye bardak ve çakmak gibi promosyonlar "Görsel İletişim Kılavuzu"ndaki kurallara göre hazırlanacak. "Haydi şimdi CHP ile" adı verilen seçim şarkısının sözleri şöyle:

 

"Doğumuzla batımızla, dilimizde duamızla, umut dolu halkımızla birlik olmak hakkımız; Gencimizle yaşlımızla, bayramımız seyranımızla, yüreği temiz halkımızla, birlik olmak hakkımız; Haydi şimdi CHP ile, Varlık içinde, birlik içinde, haydi şimdi CHP ile özgür biçimde Türkiye."

 

Vektörel Kemal Kılıçdaroğlu Silüetini indirmek için tıklayınız.

 

CHP Logosunda Neler Değişti?

Cumhuriyet Halk Partisi logosuna sadece slogan ilave etmemiş aslında, logoda kemikleşen birçok noktada rötuşlar yapılmış...

 

Altı Ok'tan oluşan ambleminin zemini eskiden 'Bayram Kırmızı' diye tabir edilen C:0 M:100 Y:100 K:0 CMYK renk değerlerinden oluşurken artık Altı Ok'un zemini geçişli bir kırmızıdan oluşuyor.

 

Altı Ok'tan oluşan amblemin yanında yer alan parti isminin baş harflerinden oluşan kısaltmanında fontu ve rengi değiştirilmiş. Eski logoda daha ince, düz bir font kullanılırken renk olarakta siyah seçilmişti ancak yeni logoda daha kalın ve italik bir karakter seçimi yapılarak siyahın yerine mavi renk seçilmiş...

 

Tıpkı Altı Ok'un zemini gibi 'CHP' kısaltmasının yer aldığı eski zemin de düz bir beyaz zeminden oluşurken yeni zemin rengi gri ve beyaz tonlarından oluşan geçişle tamamlanmış.

 

CHP’nin Amblemi, Logosu Nedir? 

Partinin amblemi Altı Ok'tur.

 

CHP’nin Logosunun, Ambleminin Anlamı Nedir? 

CHP’nin amblemi belirli düzende sağ yöne çeşitli açılardan oluşan 6 oktur. 
Altı Okun anlamı ise Atatürk'ün İlkelerini ifade etmektedir. Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devletçilik, İnklapçılık'tır


CHP’nin Kurumsal Renkleri Nedir? Ne Anlama Gelir?
Partinin kurumsal renkleri kırmızı ve beyazdır.
Tamamlayıcı renk siyahtır. (Öyle sanıyoruzki son güncellemeden sonra artık mavi)

 

 


Yeni Yorum Gönder

ali
harika olmuş
mehmet
aynen olmamış
ali göynük
slogan olmamış
esma
bu olmadı
Mustafa MANGIRCI
Deterjan markası gibi olmuş.

Köşe Yazarları