Besici, Kurbanlık, Adaklık, Kasap Logo Şablonu

Dosya Kategorisi :
EPS , Logo , Ai , CDR , PNG ,
İndirilme :
1333
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.netBesici, daha çok sığır, davar gibi kasaplık hayvanları besiye çekerek semirtip satan kimseye verilen addır.

 

Besicilik kısaca tarif etmek gerekirse, hayvanların kesimden belli bir süre önce özel olarak beslenerek, et verimi ve kalitelerinin arttırılmasıdır.

 

Sığır besiciliğinde, bir taraftan hayvanların et kaliteleri yükseltilirken, diğer taraftan canlı ağırlıklarının arttırılması hedeflenir. Herhangi bir besi işletmesinin karlılığı da, besicinin bu iki faktörü sağlamada gösterdiği başarıyla doğru orantılı olarak artar veya azalır.

 

Çeşitli sebeplerle, sığır yetiştiricilerinin sattıkları genç erkek ve dişi hayvanlar, besiciler tarafından satın alınarak besiye çekilirler. Bu nedenle “sığır besiciliği” uzmanlaşmış bir iş sahası olarak kabul edilir.

 

Besicilikte kullanılan yemlerin büyük çoğunluğunun işletme içinden karşılanması esastır.  Kesif yemlerin ve kaba yemin, işletme bünyesinden temin edilmesi karlılığı arttıran en önemli nedendir. Çünkü besicilikte yem masrafları toplam maliyetin % 70’ini oluşturur. Özellikle kaba yemler mutlaka işletmede üretilmelidir.


Kurbanlık nedir?

Kurban olarak kesilmek üzere ayrılmış ya da satın alınmış kurban edilecek olan hayvana kurbanlık denir.Adaklık Nedir?

bir dileğin gerçekleşmesi amacıyla kurban kesip yoksullara dağıtmak veya kutsal olduğuna inanılan bir güce niyette bulunmaya adak denir.

 

Besici, Kurbanlık, Adaklık, Hayvancı, Kasap Logo Tasarımı Şablonu, İnek, Sığır, Davar, Boğa vektörel görsellerini ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları