Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, 24 Kasım

Dosya Kategorisi :
EPS , Ai , SVG , CDR , PNG ,
İndirilme :
12337
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki, Gelecek Gençlerin Gençler İse Öğretmenin Eseridir, 24 Kasım Öğretmenler Günü vektörel görsellerini ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.

 

Günümüzde küçük olanlar yarının büyükleri olacak. Yani bugünün çocukları gelecekte genç yaşlara erişip ülkemiz için çalışan bireylere dönüşecekler.

 

Gençlerin düzgün huylu, terbiye sahibi bir insan olmasını sağlayan kişiler ise öğretmenlerdir. Çünkü günümüzün çocukları onların yanında yetişir ve birey haline dönüşür.

 

Öğretmen bu çocuklara doğru olan davranışları, hareketleri öğretir ve bu çocuklar da o yolda ilerlerler. Ancak öğretmen olan kişi yeteneksiz, bilgisiz bir insan ile öğrencilerine katabileceği pek bir şey olmaz. Bu nedenle gelecek nesiller ülkemizin gelişebilmesi ve huzuru için öğretmenlerin elindedir.

 

Özetle Atatürk’ün söylediği bu sözle anlatılmak istenen şey gelecek nesillerin öğretmenlerin eseri olacağıdır. Çünkü öğretmek ve eğitmek eylemleri öğretmenlerin işidir. Aydınlık bir gelecek için öğretmenlere bu konuda çok büyük vazifeler düşer.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları