Apple'dan Dev Bir Adım

ABD'li Federal Enerji Düzenleyici Komisyonunun (FERC) yaptığı açıklamaya göre ABD'li teknoloji devi Apple'ın alt kuruluşu olan Apple Energy'nin elektrik iletimi gerçekleştirmek için onay aldığı bildirildi.

 

Açıklamada, Apple Energy'nin başvurusunun onaylandığına ve şirketin yarından itibaren elektrik iletimine başlayabileceğine dikkat çekildi.
 


Bu bir reklamdır


Apple Energy, geçen yıl Kaliforniya'nın San Francisco şehrinde 130 megavatlık bir güneş enerjisi santraline 850 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Şirketin ayrıca Nevada eyaletinde bulunan Nevada Power Company adlı firmada 19,9 megavatlık, Arizona eyaletindeki Salt River Project'de 50 megavatlık, California Bağımsız Sistem Operatörün'de de 130 megavatlık elektrik üretim kapasitesi hakkı da bulunmaktadır. Elektrik üretim izni ile Apple Energy'nin söz konusu santrallerden elektrik iletiminin önünü açmış oluyor.Apple, güneş enerjisinden ürettiği elektriği kendi ofislerinin, data merkezlerinin ve altyapısının enerji ihtiyacını karşılamak için kullanıyor.


Uzmanlar, Apple'ın Amerikalı tüketicilere elektrik satabilmesi için daha büyük yatırımlara gereksinimi olduğunu belirterek, ancak FERC onayı sayesinde Apple'ın kendi üretip kullanmadığı elektriği yerel dağıtım şirketlerine pazarlayabileceğini belirtiyor.

 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları