Anadolu Üniversitesi

Dosya Kategorisi :
EPS , Ai , CDR ,
İndirilme :
490
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nin temelini oluşturduğu Eskişehir Anadolu Üniversitesi vektörel logosunu ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.

 

Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi resmen 1982 yılında Anadolu Üniversitesine dönüştürülmüştür.

 

İlk dönemlerde, Yunusemre ve İkieylül olmak üzere iki kampüste faaliyet gösteren üniversitenin, Meşelik ve Bademlik kampüslerinde bulunan eğitim birimleri daha sonra Osmangazi Üniversitesi'ni oluşturmuştur.

 

Bir bilim ve kültür merkezi aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan ve ana kampüs niteliğinde olan, Yunusemre Kampüsünde fakülte ve yüksekokulların bazılarıyla idari birimler ve sosyal tesislerin önemli bir kısmı yer almaktadır. Anadolu Üniversitesinin temelini, 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi oluşturur. 1982 yılında Anadolu Üniversitesine dönüşen üniversite, kısa zamanda ülkenin ve dünyanın büyük üniversiteleri arasında çağdaş, dinamik ve yenilikçi bir üniversite olarak yerini almıştır. 2010 yılında yapılan webometrik sıralamada, Türkiye'de 6. dünya üniversiteleri arasında 911. sırada yer almaktadır. İlk binde bulunan 8 üniversitenin 4'ü Ankara, 3'ü İstanbul, biri ise Eskişehir'dedir.

 

Bir bilim ve kültür merkezi aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir'in merkezinde yer alan ve ana kampüs niteliğinde olan, Yunusemre Kampüsünde fakülte ve yüksekokulların bazılarıyla idari birimler ve sosyal tesislerin önemli bir kısmı yer almaktadır.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları