Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi

Dosya Kategorisi :
Logo ,
İndirilme :
442
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

Eski adıyla Ağrı Dağı Üniversitesi, Ağrı ili sınırları içerisinde merkez ilçe kampüsünde yer alan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi vektörel logosunu ücretsiz, üyeliksiz indirebilirsiniz.

 

Üniversite daha önce Atatürk Üniversitesi bünyesindeki Ağrı Eğitim Fakültesi iken 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" gereği Ağrı Dağı Üniversitesi adıyla üniversite düzeyine çıkarılmış, 2007 yılında Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Daha sonra Üniversitenin ve Kampüsün tüm yapılanması ve yapımını üstlenen iş adamı İbrahim Çeçen ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik arasında yapılan bir protokol ile Üniversitenin Ağrı Dağı Üniversitesi olan adı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak kabul edilmiştir.

 

Kendisine bağlı meslek yüksek okulu ve diğer akademik yapı eklemeleri için imar çalışmaları ve iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Özellikle ile bağlı ilçelerde meslek yüksek okulları açılması yönünde karar alınmış ve uygulama başlatılmıştır. Tek olan kampüsün genişletilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla devam etmektedir. Kampüsün yeri olarak Ağrı Şeker Fabrikası'nın eski kampüsü seçilmiştir. İnşaat bitmiş bulunmaktadır.

 

Logo tasarımının ifade ettiği anlamlar;

1 – Büyük Ağrı Dağı ( Kırmızı renkli figür)

2 – Küçük Ağrı Dağı ( Kırmızı renkli figür)

3 – Nuh’un Gemisi  ( Mavi renkli figür)

4 – Amblemimiz genel olarak Ağrı İlimizin baş harfi olan A şeklinde algılanmaktadır.

5 – Amblemimizdeki geometrik şekiller üniversitemizin akla, mantığa, matematiğe, ilim ve tekniğe verdiği önemi göstermektedir.

6 – Büyük Ağrı Dağı ve Küçük Ağrı Dağı’nı simgeleyen kırmızı renk;  üniversitemizin canlılık, heyecan ve dinamizminin yanında azmini ve kararlılığını da göstermektedir.

7 – Nuh’un Gemisi’ni simgeleyen mavi renk;  özgürlüğü, sınır tanımayan ve uzak bakışlı olduğumuzu temsil etmektedir.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları