15 Temmuz Zaferi, Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Anma Günü

Dosya Kategorisi :
EPS , Ai , SVG , CDR , PNG ,
İndirilme :
4621
Dosya Şifresi :
www.vektorelcizim.net

15 Temmuz gecesi ülkemize, milletimize karşı gerçekleştirilmek istenen topyekün işgal girişimine milletimiz insanüstü bir gayret ve ferasetle mücadele etmiş, ölümü göze alarak iradesine ipotek koymaya kalkan, vatanını işgal etmeye çalışan FETÖCÜ maşalara karşı askeriyle, polisiyle omuz omuza onurlu bir mücadele vermiştir.

 

Sadece ülkemizde değil bulunduğumuz coğrafyada da her bir ferde çok net bir mesaj veren milli mücadele ruhu, dünya üzerinde tüm mazlumlara umut ışığı olmuş, milletimiz nezdinde ülkemizin, özellikle bölgemizdeki tarihsel sorumluluğunu kat be kat ön plana çıkarmıştır.

 

Genel Kurul'daki görüşmede Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında kanunda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi de kabul edilerek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü adı altında resmi tatil ilan edildi.

 

15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi sırasında TBMM'yi vuran uçakların Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'nden havalandığı belirtilmişti.

 

Genel Kurul'daki görüşmede Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında kanunda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi de kabul edilerek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü adı altında resmi tatil ilan edildi.15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimi sırasında TBMM'yi vuran uçakların Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'nden havalandığı belirtilmişti.Kazan yakınlarındaki bir köyde yaşayan bir grup çiftçi, traktörleriyle üsse girmeye çalışmış, uçakların kalkmasını engellemek isteyen çiftçiler, üsteki askerler tarafından uzaklaştırılmıştı.

 

Kazan yakınlarındaki bir köyde yaşayan bir grup çiftçi, traktörleriyle üsse girmeye çalışmış, uçakların kalkmasını engellemek isteyen çiftçiler, üsteki askerler tarafından uzaklaştırılmış ve daha sonra tarlalarındaki ekinleri yakarak uçakların görüş açısının dumanla kapatarak kalkmalarına engel olmak için mücadele etmişlerdir.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27’nci Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Son olarak 8 Haziran'da muhtarlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "1920'de Sevr'i gösterdiler, 1923'de bizi Lozan'a ikna ettiler. Ege'de bağırsan duyulacak adaları biz Lozan'da Yunan'a verdik. Zefer mi bu?" dedi. Erdoğan, "Her 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anma günü olarak tatil ilan edilecektir" demişti.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları