12.250 TL Ödüllü 7 Tepeli Şehrin Gençleri Fotoğraf Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliğinde “7 Tepeli Şehrin Gençleri” konulu fotoğraf yarışması düzenleniyor.

 

 


Bu bir reklamdır

 

 

Necip Fazıl Kısakürek'in ‘Canım İstanbul’ şiirinde, “Yedi tepe üstünde zaman bir gergef işler. Yedi renk, yedi sesten sayısız belirişler” ifadeleriyle yer verdiği, Nazım Hikmet’in hasretini, “Yedi tepeli şehrimde bıraktım gonca gülümü” diyerek dile getirdiği İstanbul'un üzerine kurulan ve Tarihi Yarımada’da bulunan yedi tepe adına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliğinde “7 Tepeli Şehrin Gençleri” fotoğraf yarışması düzenleniyor.

 

Tarihi ve kültürel geçmişe sahip bir metropol olan İstanbul’da yaşayan gençlerin sosyal, kültürel, sportif, eğitim ve günlük yaşamlarının paylaşılmaya değer anlarını fotoğrafçının gözünden farklı kadrajlarla yansıtılması amaçlanan yarışmaya tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılar katılabilecek.

 

Yarışma Takvimi

Yarışma Başlangıç Tarihi : 01.02.2016
Son Katılım Tarihi : 02 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 23.00 (TSI)
Seçici Kurul Toplantısı : 10 Mayıs 2016
Sonuç Bildirimi : 11 Mayıs 2016
Sergi Tarihi : 14 Mayıs 2016 (Yer ve saati bilahare bildirilecektir.)
Ödül Töreni : 19 Mayıs 2016 (Yer ve saati bilahare bildirilecektir.)

 

Ödüller

Birincilik ödülü 5.000,- TL
İkincilik ödülü 3.000,- TL
Üçüncülük ödülü 2.000,- TL
Mansiyon (3 adet) 750,- TL
Sergileme (En fazla 45 adet) 100,- TL

 

 

7 Tepeli Şehrin Gençleri” fotoğraf yarışması,  gençlerin yaşama sevinci, azmi, heyecanı, enerjisi, hayalleri, başarıları ve idealleri gibi duygularını yaşadıkları İstanbul’un tarihi, kültürel, sanatsal ve fotoğraflanmaya değer zenginlikleri ile birlikte aynı kadraj içerisinde bir araya getiren fotoğraflardan oluşacak seçkileri İstanbullularla buluşturacak.

 

Yarışma Şartnamesine Ulaşmak Ve Başvuruda Bulunmak İçin;

http://www.tfsfonayliyarismalar.org/yarisma_detay.asp?s=201


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları