Üsküdar Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Unesco'nun 2012'yi su yılı ilan etmesiyle Üsküdar Belediyesinin bu yılki fotoğraf yarışmasının konusunu "SU VE ŞEHİR" olarak belirlenmiştir. Fotoğrafın belgesel niteliği taşıyıcılığını kullanarak, tüm dünyada geçmişten günümüze kadar akıp gelen tarihi ve kültürel zenginlikleri "su ve şehir" etrafında ele alarak, I.Uluslararası Fotoğraf Yarışması düzenlenecektir.

Su hayatın kaynağıdır, hayattır. Bu sebeple insanlık tarihi, yeryüzündeki su kaynaklarına paralel şekillenmiştir. Şehirler su havzaları ve kaynakları etrafında kurulmuş; sınırlar, nehirlere, göllere, denizlere ve okyanuslara göre belirlenmiştir. Başka bir ifadeyle, tarih boyunca hayat, su kaynakları etrafında şekillenmiş, şehirler ve uygarlıklar buralarda kurulmuştur.

İşte Medeniyetler beşiği İstanbul'un bir kültür havzası olan Üsküdar da geçmişten günümüze bu iletişimi, suyun izlerini görmek mümkündür. Tarihi çeşmeleri, suyla bağlantılı yer isimleri ve İstanbul Boğazı'na dönük yüzüyle Üsküdar bir su şehridir.

ÖDÜLLER: - FIAP Altın Madalya - FIAP Gümüş Madalya - FIAP Bronz Madalya - FIAP Mansiyon (6 Adet)

ÖZEL ÖDÜLLER: - Üsküdar Belediyesi Özel Ödülü Plaket (10 Adet) - Sergileme (41 Adet)

JÜRİ ÜYELERİ: - İbrahim ZAMAN – Fotoğraf Sanatçısı - Reha BİLİR – AFIAP – Fotoğraf Sanatçısı - Ersin ALOK – Fotoğraf Sanatçısı - Coşkun ARAL – Fotoğraf Sanatçısı - Emre İKİZLER – Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Jüri en az üç kişi ile toplanır. TFSF Temsilcisi: Serdar AKYAY TFSF Yarışmalar Birimi Sorumlusu

YARIŞMA TAKVİMİ: Yarışmaya Son Katılım: 24 Ağustos 2012 Jüri Toplantısı: 29 Ağustos 2012 Sonuçların Açıklanması: 31 Ağustos 2012 Sergi Açılısı ve Ödül Töreni: 19 Eylül 2012 CD Katalog gönderilmesi: 05 Kasım 2012

Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları