Tesadüfen Çekilen Kareye, National Geographic'in Yarışmasında Derece

Her yıl düzenlenen National Geographic Fotoğrafçılık Yarışması'nda amatör fotoğrafçılara ait binlerce kare birbiriyle yarışıyor. Bu yıl üçüncülüğe layık görülen fotoğraf ise profesyonel bir fotoğraf makinesiyle dahi çekilmedi.

 

 

 

 


Bu bir reklamdır

 


Şimdiye kadar çeşitli yarışmalarda amatör fotoğrafçıların şahane anlar yakaladığına defalarca şahit olduk. Ancak bu sefer National Geographic’in geleneksel fotoğraf yarışmasında derece kazanan Kira Waison Lee‘nin profesyonel bir fotoğraf makinesi yoktu. Hatta şahane bir an yakalamanın peşinde de değildi.

 

Log'da yer alan habere göre; Hong Kong Çin Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan genç adam yağmurdan sonra su birikintisinin yakında duran arkadaşının yansımasının ne kadar güzel göründüğünü fark etti. Bu anı cebindeki akıllı telefon ile ölümsüzleştirdi.

 

"Girl Who Travels Through Time And Space" yani “Zaman ve Mekanda Yolculuk Yapan Kız” olarak isimlendirdiği, kareyi ters çevirerek oluşturduğu sürreal kompozisyonuyla National Geographic’in düzenlediği fotoğraf yarışmasına katıldı.

 

Buna rağmen iPhone 6s‘i ile çektiği bu kare üçüncülük elde etti. Bu başarıyı akıllı telefondan çekilmiş bir fotoğrafla elde ederek büyük şaşkınlık yaratan Lee ise hükümetin kentsel dönüşüm programı kapsamında şehri yeniden inşa edecek olmasından endişe duyuyor. 


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları