Sarıçam'da Türk Bayraklı Logo

Sarıçam Belediyesi'nin yeni logosu, belediye meclisinin Ağustos ayı oturumunda kabul edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Belediyenin temsil gücünü arttırması hedeflenen yeni arma, dünkü meclis oturumunda kabul edildi. Tasarımcılar tarafından hazırlanan dört ayrı logoyu Sarıçamlılar’ın beğenisine sunduklarını ifade eden Başkan Bilal Uludağ, “Katılımcı belediyecilik anlayışımız ile halkın logo konusundaki fikirlerini bir anket formu düzenleyerek aldık. Yeni logo artık her yerde kullanılacak ve Sarıçam'da değişimin başladığının göstergesi olacak. Hayırlı olsun."dedi.

 

 


Bu bir reklamdır

 

 

Sarıçam'ın Yeni Logosu Çok Şey Anlatıyor              

Logo  hakkında şu bilgiler verildi; “Zemin içerisine adapte edilen Türk bayrağı, Sarıçam’ın bir Türk yurdu olduğunu perçinlemiş ve sonsuza kadar öyle kalacağını vurgulamak adına bayrak gönder direği ile birlikte sembolize edilmiştir.

 

Motto olarak seçilen “Bereket Kapısı” tanımı; Sarıçam’ın bereketli topraklar üzerine kurulu bir kent olduğu, burda yaşayan vatandaşların ve buraya yatırım yapanların geleceğinin de bereket ve bolluk içerisinde geçeceği ile ilgili olarak kurumkararını ortaya koymuştur. Bu motto ile, Sarıçam’ın Adana ve Türkiye’nin en gelişmiş, refah dolu ve mutlu beldelerinden biri olacağına ilişkin kararlılığı ve azmi tanımlanmıştır.

 

 

Turkuaz rengi; yeşile çalan açık mavi renktir. Turkuaz kelimesi, Fransızca’da “Türke ait” demek olup tüm dünyaca kabul edilmiş bir renktir. Türkiye’nin Akdeniz sahillerinin renginden esinlenilerek türetilmiştir. Turkuaz, dikkatlerin kişi üstünde toplanmasını sağlar. Duygu ve düşüncede saflığı, iletişime açık olmayı temsil eder.

 

Genç ve dinamik kalmak isteyenlerin rengi olan turkuaz, sezgileri güçlü, kendine güvenen, ilişkilerinde açıklığa önem veren insanların yoğun olarak tercih ettikleri bir renktir. Kırmızı renk fiziksel anlamda hareketliliği, dinamizmi ve gençliği temsil eder. Bir nevi gücün ve azmin simgesidir. Logotype iki rengin harmanlanması ve birleştirici gri tonunun kullanılması ile hazırlanmıştır.


Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları