9.250 TL Ödüllü KUTO Fotoğraf Yarışması

Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) 2. Ulusal Fotoğraf Yarışması, Kalbim Ege'de Kaldı

Kalbim Ege"de Kaldı Bu şarkıyı ne zaman duysak düşsel bir yolculuğa çıkarız... Dalgaların şarkılar söylediği o güzelim kumsallardan Efes"e, Milet"e, Didim"e, Afrodisias"tan Pamukkale"ye... Bugünden düne, uygarlıklar coğrafyasına bir yolculuktur bu.

Ege"de kalan kalbinizi yoklayın ve hatta kalbinizi dinleyin yollara düşün. Kalbinizde bırakmayın kalanları, fotoğrafın diliyle bizlere anlatın.

Biz de bütün dünyaya anlatalım sizin söylediklerinizi.

Tarihe bir ışık, bir not düşmek için…

Ayrıca çektiğiniz fotoğraflar Kuşadası turizmine önemli bir katkı sağlayacak...

KONU: KUSADASI GENEL: Deniz, sosyal yaşam, kentsel doku, esnaf, Milli Park vb. Kuşadası turizmi ile ilgili olarak Ege Bölgesi'nde bulunan; AYDIN: İl sınırları içindeki tüm antik kent ve kalıntılar, Bafa Gölü ve Osmanlı mimari örnekleri.(cami, köprü vb.) DENİZLİ: il sınırları içinde sadece Pamukkale. İZMİR: İl sınırları içinde; Efes ve bağlantılı yerler, Şirince, Meryem Ana ve Klaros kalıntıları.

YARIŞMA KATILIM KOŞULLARI • Yarışma, Kuşadası Ticaret Odası çalışanları ile seçici kurul üyeleri ve birinci derecede yakınları dışında tüm amatör/profesyonel fotoğrafçılara açıktır.

• Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar sayısal ortamda olmalıdır.

• Baskı olarak ve e-posta ile gönderilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

• Yarışmaya en fazla renkli beş eser gönderilebilir.

• Yarışmaya katılan eserlerin herhangi bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.

• Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte ve kısa kenarı en az 2500 piksel olmalıdır. Fotoğraflara verilen rumuz (beş rakamdan oluşur) ve sıra numarası katılım formundaki ile aynı olmalıdır. Örnek : 12345- 1 gibi

• Fotoğraflar belge niteliğinde olacağından, mutlaka çekim yılı ve yeri yazılmalıdır.

• Fotoğraflarda renk, kontrast gibi basit müdahalelerin dışında ekleme, çıkarma gibi unsurlar olmayacaktır.

• Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilmelidir.

• Fotoğraflar CD veya DVD"ye kayıt edilerek, katılım formu ile birlikte başvuru adresine gönderilecektir. (katılım formu üzerine sadece rumuz yazılmış bir zarfın içinde olacaktır)

• CD/DVD üzerine sadece rumuz yazılmalıdır.

• CD/DVD"ler postada zarar görmeyecek şekilde paketlenerek yollanmalıdır. Postada meydana gelen gecikme, kayıp ve hasarlardan Kuşadası Ticaret Odası sorumlu olmayacaktır.

• Yarışmaya gönderilen CD/DVD"ler geri iade edilmeyecektir. Yarışma bitiminden sonra CD"ler ve fotoğraf kayıtları TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir. • Kuşadası Ticaret Odası, ödül ve sergileme alan eserleri yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlarda, yayınladığı derginin kapağında, iç sayfalarında ve basın organları aracılığıyla yarışma duyurularında, sanatçının adını geçirerek kullanabilir.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesi fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

• Haklarında TFSF tarafından verilen kısıtlık kararı olanlar yarışmamıza katılamaz.

• Ödül alan fotoğraflar ayrıca TFSF yayını olan Almanak-2012"de kurumumuz adına ayrılan sayfalarda basılı olarak yer alacaktır.

• Katılım formunu imzalayarak bu yarışmaya katılanlar,tüm katılım koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ Son Katılım Tarihi : 15.10.2012 Jüri Toplantı Tarihi : 19.10.2012 Sonuçların Duyurulması : 23.10.2012 Sergi ve Ödül Töreni Tarihi : Kasım ayı içerisinde yapılacaktır. Ayrıca duyurulacaktır.

ÖDÜLLER Birincilik ödülü : 3000 TL İkincilik ödülü : 2000 TL Üçüncülük ödülü : 1000 TL Mansiyon (3 Adet) : 250 TL Sergileme (50 Adet): 50 TL

SEÇİCİ KURUL Yusuf Tuvi-- Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Demirel- Fotoğraf Sanatçısı Beyhan Özdemir- İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği ve Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Yusuf Aslan- Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Nusret Bilik- Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bakyaz - Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Arslan - Kuşadası Ticaret Odası Meclis Üyesi, Fotoğrafçı

TFSF Temsilcisi: Zafer Gazi TUNALI

Yarışmamız TFSF 2012/46 numara ile onaylanmıştır. Jüri en az beş kişiyle toplanır.

İLETİŞİM: Yarışma koordinatörü: Özden Dağtekin Adres : Kuşadası Ticaret Odası Süleyman Demirel Bulvarı no:31 Kuşadası /Aydın E-posta : ozden.dagtekin@kuto.org.tr Tel: 0543 5926790- 0256 6125763

Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları