45 Bin TL Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’nın tanıtımını sağlamak amacıyla kısa metrajlı film ve fotoğraf yarışmaları düzenlenecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda Başkent’in tanıtımına büyük katkı sağlayacak kültürel faaliyetler için önemli kararlar alındı.

ÖDÜLLÜ FİLM YARIŞMASI Ankara’yı yurt içi ve yurt dışında tanıtacak kültürel faaliyetler kapsamında Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda ödüllü film yarışması yapılması ile ilgili Başkanlık Yazısı okundu. Başkanlık yazısında daha önceki Meclis Kararına değinilerek, “Ankara’nın tanıtımı amacıyla yarışma açılarak kısa metrajlı ve uzun metrajlı filmler yaptırılması kararı alınmıştır. Ancak yarışma yoluyla yaptırılacak filmlerin seçilmesinin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı denetiminde konusunda deneyimli üniversitelerin ilgili birimleri, yazarlar, yönetmenler, oyuncular tarafından seçilecek jüri oluşturulması ve ödül almaya hak kazanan filmlerden birinciye 30 bin, ikinciye 25 bin, üçüncüye de 20 bin lira ödül verilmesi” ifadelerine yer verildi. Önerge Meclis üyelerinin evet oyu ile karara bağlandı.

ANKARA FOTOĞRAF YARIŞMASI Belediye Meclisi’nde alınan bir diğer karar ise Ankara’nın değişen gelişen, tarihi ve turistik yüzünü daha sonraki nesillere aktarabilmek, ayrıca gerek yurt içinde ve yurt dışında tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Başkenti anlatan “Ankara Fotoğrafları Yarışması” düzenlenmesi oldu. Bu konuda bir de jüri oluşturulması karara bağlandı.

Yarışmayı birinci olarak kazanana 20 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye de 10 bin lira ödül verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Yeni Yorum Gönder


Köşe Yazarları