TGRT Haber Logosunu Değiştirdi

TGRT'nin haber kanalı logosunu değiştirdi...


Bir süre önce grup bünyesinde yer alan Türkiye Gazetesi köklü bir değişikliğe imza atmış, gazete 43. yıldönümünde 43 yıllık logosunu değiştirmişti. Muhafazakâr ilkeleri ile bilinen Türkiye Gazetesi logosundan Türk Bayrağı'nı da kaldırmıştı.

 

Bu kez bir yenilik de TGRT Haber’den geldi.  TGRT Haber kanalı da logosunu değiştirdi. Logonun yeni hakim renkleri bordo ve siyah...

 

Eski logo ise sarı ve mavinin tonlarından oluşuyordu. 


Bu bir reklamdır

TGRT HABER yeni logosunu vektörel olarak indirmek için tıklayınız.

 

 

TGRT HABER ESKİ LOGOSU

 

 

TGRT HABER YENİ LOGOSU (Büyütmek için üzerine tıklayın)

 

 

 

YENİ LOGODA TRT HABER ESİNTİSİ

 

Kısa bir süre önce başarılı bir logo tasarımı değişikliğiyle karşımıza çıkan TRT Haber özellikle stüdyoları ve başarılı performansıyla dikkat çekmişti. Bunun üzerine A Haber ve diğer haber kanallarının da yenilenme daha da kurumsallaşma çabasına girdiği gözlerden kaçmıyor.

 

Bu çabanın önemli bir getirisi olarak TGRT için efsaneleşen zihinlere kazınan klasik TGRT logosu değişti. Başarılı bir logo tasarımı değişikliğiyle karşımıza çıkan TGRT HABER yeni logosuyla geleceğe yönelik umut vaat eden bir yapıya bürünüyor.

 

Yeni kurumsal renkler TRT Haber'i çağrıştırmıyor mu?

Başarılı yeni logoda dikkat çeken en önemli ayrıntı ise TGRT'nin geçmişinde ve eski logosunda yer almayan bordo ve siyahın bir arada kullanılması oluyor.

 

 

Yeni Logoya Yeni Slogan Daima Öncü, Daima Önde

 

TGRT Haber'in yeni yayın tanıtımı, yeni hedefleri ve yeni logosu İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın A. Mücahid Ören tarafından gerçekleştirildi. Sayın A. Mücahid Ören tanıtımda yaptığı konuşmada şunları kaydetti; Enver Bey, 'ben başlıyorum hayırlı olsun' diyerek yola çıktı ama biz yine bu şekilde yenilenen yüzüyle TGRT için Daima Öncü, Daima Önde sloganıyla yola çıkıyoruz. Yeni Türkiye'nin yeni Türkiye'si diye sloganımızı açıklamıştık bugün televizyonumuz için Daima öncü diye bir slogan tespit ettik. TGRT ismi 21 seneye dayanıyor, 21'den geriye sayarak yeni bir görsel hazırlığımızı size sunalım istedik.

 

 

Bu çalışma Enver Bey'in onayladığı son proje, 2012 yılında başladık, bunları hazırlayan şirket bize sunumları gönderdi. Aralık ortası gibi elimize geldi, Ocak ayının ilk haftası veya 10'u gibi evinde ziyaret ettim kendilerini, 'Efendim biz bir çalışma hazırladık, size sunmak istiyorum' dedim. Yeni logo çalışması nasıl olmalı bunu anlattım, sualler sordular, tekrar tekrar izlediler 'hayırlı, mübarek olsun' dediler. İnşallah bahara yetişir yayına girer' dediler, tabii ki o bahar tatlı bir bahar olmadı. Kısmet bugüneymiş, dolayısıyla bu bizim için çok önemli bir hatıra, bu hatıraya çok iyi bakmamız lazım sevgili TGRT çalışanları Enver Bey'in size bu son hatırasıdır. İnşallah yeni bu emanetle TGRT daima öncülüğünde bugün geldiğinden daha çok ileri noktalara gidecektir. Bunun için var gücümüzle çalışacağız. Bir 45 seneyi biz ve bizden sonraki nesillerle yaşamayı Allah bizlere nasip etsin, hepinizi saygıyla selamlıyorum, Allah'a emanet olun' diyerek TGRT Haber'in yeni lansman tanıtımı konuşmasını sonlandırdılar.

 

Slider text background (haber başlıklarının zemini) alanıda Hürriyet'ten alıntı...

 

 

 

 


Yeni Yorum Gönder

Ahmet Hakan'a
Ahmet kendisi tasarlamış sanırım bu logoyu :D olum daha ne kadar esinlenecektiniz kanalları gezerken renklerden bile karıştırıyorum tgrt haber mi trt haber mi :D
AHMET HAKAN
Ne alakası var TRT esintisiyle, logolar arasındaki benzerliği göremeyecek kadar cahil misiniz ? tgrt'nin ne fontu ne de şekli trt'ye hiçbir şekilde benzemiyor, TGRT - TRT Sadece harfleri benzer olduğu için bu haberi yapıyorsunuz ve görselinizin ne kadar zayıf olduğunu internetten beyan ediyosunuz. TEBRİKLER :)

Köşe Yazarları